logo-mini

Neden Modelpan ?

İnsanların birinci derece ihtiyaçlarından birisi barınma ihtiyacıdır. Barınılan ortamlar kısa, orta, uzun süreli olarak ihtiyaca göre günümüze değin dizayn edilmiştir.

Modern toplumlar göçebe hayatından kopup yerleşik düzene geçtikten sonra uzun süreli barınacakları konutlarda yaşamayı amaç edinmişlerdir. Önceleri sadece olabildiğince sağlamlık esasına göre geliştirilen konut sistemleri, artık estetik ile birlikte insan sağlığına da uygun ortam hazırlanacak şekilde planlanmaktadır.

Sektöre hizmet eden sanayide bu özellikleri dikkate alarak hızla  gelişmektedir. İşte Modelpan da bu amaçla geliştirilmiştir. İnsan sağlığını ön planda tutarken yapının kullanım fonksiyonlarındaki kaliteyi de çok yukarı taşımaktadır. Sağladığı özelliklerle de oldukça ekonomiktir. Tamamen doğal mineral (magnezyum oksit) malzemeden üretilen Modelpan;

 1. YANMAZLIK ÖZELLİĞİ ile her odanızı (tavan, duvar ve hatta kapı) yangın hapseden bölüm durumuna dönüştürür. Yayılmasını engelleyerek yangının hem tehlikesini hem de yapının tamamına yansıyacak ekonomik tahribatını en aza indirir.
 2. NEFES ALDIĞI İÇİN rutubeti atar ve dahası ortamda bakteri üretimine engel olur. Astım ve bronşit hastalarının yaşadıkları ortamlar için idealdir.
 3. RADYASYON ABSORBE ETTİĞİ İÇİN beton yapılardaki demir çelik donatılarından ve elektronik donanımlardan kaynaklanan manyetik alan oluşmasına engel olur. Bu da çok artan iskelet kemik rahatsızlığı ve kanser şikayetlerinin sebebi olarak görülen bu donatıların zararlarının bertaraf edilmesine yardımcı olur. Manyetik alandan en çok yaşlılar ve bebekler etkilenmemektedir.
 4. ISI İZOLASYONU sağlamaktadır. R=1,2  ve  λ=0,16 w/Mk  değerlerini karşılar.
 5. SES İZOLASYONU sağlamaktadır. İç dış kullanıldığında, dış gürültülerden etkilenmeyi çok aza indirir.
 6. KIRILMAZ, ÇATLAMAZ, DEFORME OLMAZ, DARBEYE DAYANIKLIDIR. İç duvarlarda duvar kullanımı fonksiyonlarını istenildiği şekilde kullanabilirsiniz. Tablo ve aksesuar asarken sorun yaşamazsınız
 7. Dış duvarlarda, uzun süre bakım onarım istemez. Doğal dış etkenlere karşı YAŞAM BOYU DAYANIKLIDIR. (modelpan üzerine uygulanacak boyanın dayanıklılığı seçilen boyanın kalitesine bağlıdır.)
 8. Nefes almasına karşı su geçirmez; SUDAN ETKİLENMEZ, DEFORME OLMAZ, KILCAL ÇATLAKLAR OLUŞTURMAZ DONDAN ETKİLENMEZ.
 9. EKOLOJİKTİR. Tamamen doğal mineral kullanılarak üretilir.
 10. HAFİFTİR. Yoğunluk=1.000 kg/m3
 11. ESNEKTİR. Kolay kırılmaz.
 12. Uygun aletlerle kolayca SÜS VE DEKORATİF şekiller verilebilir.
 13. EKONOMİKTİR; özellikleriyle orantılandığında çok hesaplıdır.
 14. Modelpan yapınızın bedeli bir defa ödenen SİGORTASIDIR.
 15. İnşaat konusunda 30 yıllık uluslar arası BİLGİ ve TECRÜBESİYLE BCC İnşaat A.Ş.’nin güvencesi.
 16. İyi düşünün! HER ŞEYDEN ÖNCE Bütün sistem; iç, dış, tavan, duvar Modelpan kaplanması için 80-100 m2 daire için ödeyeceğiniz yaklaşık 2.000-3.000 TL fark (ucuz malzemeler baz alınarak çıkartılmıştır) bir ailenin ömür boyu sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamasına sebep olacaktır.