logo-mini

TARİHÇE

BCC İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET A.Ş.

1987 yılında kurulan BCC İNŞAAT, temel olarak inşaat ve dış ticaret sektörlerinde faaliyet göstermektedir. İnşaat sektöründe Türkiye’nin birçok bölgesinde Konut, Toplu Konut, Otel, Tatil Köyü, Okul ve Hastane inşaat projeleri tamamlanarak kusursuz ve zamanında teslim edilmiştir.

Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Libya’da çeşitli Otel, Okul, Anaokulu, Spor Merkezi, Hastane, Havaalanı ve Akıllı Bina inşaatlarının yanı sıra 2000 adet Askeri Konutun inşaatı BCC tarafından tamamlanmıştır.

BCC; 1996 yılından itibaren Yüksel İnşaat Şirketler Grubuna katılmıştır ve ortak birçok projeye imza atmıştır. Bu dönemde, BCC’nin kendi mülkiyeti olan İstanbul Osmanbey’de 10 katlı, 1500 araçlık toplam 64.000 m2 Kat Otoparkı ve İş Merkezi inşaatı gerçekleştirilmiştir ve 15 yıl süre ile işletmeciliği yapılmıştır.2009 yılında gruptan ayrılarak çalışmalarına devam etmektedir.

BCC; Yurt içi ve yurt dışı genel müteahhitlik hizmetleri alanında, müşteri odaklı bir çalışma anlayışıyla uluslararası düzeyde kaliteli hizmet sunmakta, deneyimli ve eğitimli insan gücü ve kurumsal kimliğiyle üstlendiği projeleri zamanında ve eksiksiz teslim etme ilkesiyle çalışmaktadır.

İnşaat alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra, tarım sektöründe etkin ve yaygın bayii ve servis organizasyonuyla kaliteli hizmet ve güvenin simgesi olmayı; tarımda makineleşme ve teknolojinin yanı sıra Türk tarımının gelişmesi ile ilgili öncü ve eğitici projelere imza atmıştır. 2005 – 2010 yılları arası; Koreli dünya devi DAEDONG firması KİOTİ Traktör ve İş Makinalarının Türkiye Genel Distribütörlüğü kurulmuş, İstanbul, Ankara, İzmir ve Çorlu olmak üzere 4 Bölge Müdürlüğü, 43 Bayi ve 103 Servis İstasyonu tesis ve Türkiye ekonomisine kazandırılarak teslim edilmiştir.

BCC; ayrıca uzun yıllar SERPO (şimdiki adıyla DEİTERMANN) inşaat malzemeleri Genel Distribütörlüğünü yapmış, bu nedenle sektördeki bilgi birikimi ve portföyü oldukça geniş ve köklüdür bir kuruluştur. 2015 yılı Ekim ayı itibariyle ise; Ülker Grubu iştiraki olan Ak-Alev firmasının MODELPAN markasının Distribütörlüğünü almış, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere, Kıbrıs, İngiltere ve Amerika’da yetkili alt bayilikler oluşturulmaktadır.